Bent kelis kartus į savaitę tenka kepti naminę duonelę. Dievinu kepamos duonos kvapą... Paskutiniu metu skaniausia - su Provanso žolelėmis. Paprasta, bet reikalauja šiek tiek laiko, tačiau rezultatas to vertas!
12 apvalių arba 16 pailgų bandelių:
12 apvalių arba 16 pailgų bandelių:
٧ 15 gr sausų mielių,
٧ 10 gr druskos,
٧ 45 gr cukraus,
٧ Stiklinė neriebaus pieno,
٧ Truputis aliejaus,
٧ 2 stiklinės vandens,
٧ Šiek tiek Provanso žolelių,
٧ 50 gr sviesto arba margarino,
٧ Apie 700-800 gr miltų.
Pirmiausiai, aktyvuojame mieles: jas įberiame į šiltą vandenį* ir paliekame 5 minutėms pastovėti ir pradėti veikti. Ant paviršiaus mielės turi išputoti.
* Vanduo turi būti nei per karštas, nei per šaltas. Ar
vanduo tinkamos temperatūros galima patikrinti paprastu būdu: tiesiog
įmerkti pirštą, jei ima vos vos "deginti", vadinasi vanduo tinkamiausias
mielėms aktyvuoti.
Į atskirą dubenį suberiame druską ir cukrų, supilame ištirpintą sviestą arba margariną ir truputį pašildytą stiklinę pieno. Viską gerai išmaišome, kad masė taptų vienalytė. Į šią masę supilame aktyvuotas mieles, įberiame truputį Provanso žolelių ir palaipsniui beriame miltus. Jų reikia tiek, jog minkant tešla nebeliptų prie rankų. Tešlai minkyti skirkite bent 10 minučių.
Kai ima jaustis, kad tešla nebekimba prie rankų, į dubenį, kuriame kildinsime duonelę, įpilame šiek tiek aliejaus ir jame apvoliojame tešlą. Dubenį uždengiame švariu rankšluoščiu ir paliekame šiltoje, be skersvėjų vietoje 1 valandai pailsėti ir pakilti.
Praėjus 1 valandai, imame formuoti norimos formos duonelę ir rykiuojame viena šalia kitos ant skardos, paliekant nemažą tarpą, kadangi duonutė vėl bus kildinama! Vėl uždengiame rankšluoščiu ir paliekame ilsėtis kitai valandai.
Įkaitiname orkaitę iki 190-210 laipsnių temperatūros. Kepame apie 30-40 minučių, kol duonelė gražiai paruduoja. Išėmus iš orkaitės paliekame ataušti... Skanaujame!
Linkėjimai, Krista.
No comments:
Post a Comment